1. Świat Toyoty
 2. Nowości
 3. Dni Otwarte nowej Toyoty Yaris Cross. Hybryda o mocy 130 KM, nowa wersja limitowana i rabat do 9300 zł
10 czerwca 2024

Nowa Toyota Yaris Cross – Dni Otwarte

Rabat do 9300 zł i nowa wersja limitowana Premiere Edition

10-15 czerwca 2024 roku w salonach Toyoty odbędą się Dni Otwarte nowego Yarisa Cross. Podczas tego wydarzenia można będzie przetestować bestsellerowy miejski crossover z nowym napędem hybrydowym o mocy 130 KM, a także poznać zalety limitowanej wersji Premiere Edition. Na zainteresowanych czekają też atrakcyjne warunki finansowania.

U dilerów Toyoty debiutuje Yaris Cross z 2024 roku produkcji. Gama najchętniej wybieranego samochodu w segmencie B-SUV w Polsce została rozszerzona o nowy napęd hybrydowy o mocy 130 KM. Pojazd zyskał też ulepszone systemy wsparcia kierowcy podczas jazdy i parkowania Toyota T-Mate. W Yarisie Cross debiutują też nowe cyfrowe zegary i nowa wersja systemu multimedialnego Toyota Smart Connect®. Pełnię możliwości auta prezentuje limitowana wersja specjalna Premiere Edition.

Z nowym Yarisem Cross można zapoznać się podczas trwających od 10 do 15 czerwca 2024 roku Dni Otwartych.

Nowa hybryda o mocy 130 KM
Nowy Yaris Cross jest teraz dostępny z mocniejszym i bardziej dynamicznym napędem hybrydowym o mocy 130 KM. Do wyboru jest zarówno wersja z napędem na przednią oś (FWD), jak i inteligentnym napędem na cztery koła (AWD-i). Każda z nich charakteryzuje się lepszymi osiągami i większą elastycznością, a wszystko to za sprawą nowej przekładni oraz większego i mocniejszego silnika elektrycznego MG1, a także ulepszonej jednostki sterującej PCU.

Auto od 0 do 100 km/h przyspiesza w 10,7 s (dane dla wersji 1.5 Hybrid Dynamic Force FWD 130 KM e-CVT). Średnie zużycie paliwa wynosi 4,5–5,4 l/100 km.

Limitowana wersja specjalna Premiere Edition
Do gamy Toyoty Yaris Cross dołączyła limitowana wersja Premiere Edition, która wyróżnia się m.in. dwukolorowym nadwoziem w 4 wersjach kolorystycznych: 2VU Shimmering Silver/ Night Sky Black, 2TK Oxide Bronze/ Night Sky Black, M21 Urban Khaki/Night Sky Black i 2PU Platinum White Pearl/Eclipse Black.

Wersja Premiere Edition imponuje też bogatym wyposażeniem. Została ona wyposażona m.in. w:

 • 18" felgi aluminiowe Premiere z oponami 215/50 R18,

 • wyświetlacz projekcyjny na przedniej szybie (HUD),

 • zaawansowanego asystenta parkowania Toyota Teammate Advanced Park,

 • monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni (PVM),

 • osłony przedniego i tylnego zderzaka.

Wersję tę można doposażyć w Pakiet VIP. Wraz z nim klient zyskuje:

 • automatyczną regulacje świateł głównych,

 • światła matrycowe w technologii LED,

 • adaptacyjne światła drogowe (AHS),

 • system Premium Audio JBL,

 • 8 głośników,

 • dach panoramiczny z ręcznie sterowaną roletą.

Toyota Yaris Cross od 104 300 zł
Nowa Toyota Yaris Cross jest dostępna wyłącznie jako hybryda. Oszczędny i wydajny napęd hybrydowy o mocy 116 KM w odmianie z napędem na przód jest dostępny 3 wersjach wyposażenia – Active, Comfort i Style, a z inteligentnym napędem 4x4 AWD-i w 2 wersjach – Comfort i Style.

W wyższych wersjach wyposażenia – Style, Executive, GR SPORT oraz Premiere Edition –dostępny jest nowy mocniejszy napęd 1.5 Hybrid Dynamic Force FWD 130 KM e-CVT. Jeżeli bardziej nam odpowiada inteligentny napęd na cztery koła AWD-i – należy się zastanowić nad wyborem wersji Style, Executive lub Premiere Edition.

Obecnie w salonach Toyoty dostępna jest oferta specjalna dla nowego Yarisa Cross z 2024 roku produkcji. Samochód kosztuje od 104 300 zł. Największy rabat – 9300 zł – można uzyskać, zamawiając wersję specjalną Premiere Edition połączoną z mocniejszą hybrydą oraz inteligentnym napędem na cztery koła AWD-i.

Cennik nowej Toyoty Yaris Cross