1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Toyota liderem satysfakcji konsumenckiej w rankingu ASCI Automobile Study 2022-2023
28 sierpnia 2023

Toyota liderem satysfakcji konsumenckiej

Ranking ASCI Automobile Study 2022–2023

American Customer Satisfaction Index (ASCI) to niezależna organizacja, która bada satysfakcję konsumentów z produktów. W najnowszej edycji badań największą liczbę punktów spośród wszystkich marek motoryzacyjnych zdobyła Toyota.

 

American Customer Satisfaction Index (ASCI) to organizacja mająca bogate doświadczenie w detalicznych badaniach amerykańskiego rynku. Od 25 lat analizuje opinie 500 tys. klientów na temat 400 firm z 40 różnych branż, w tym samochodowej.

W tegorocznym badaniu sektora motoryzacyjnego – ASCI Automobile Study 2022–2023 – przepytano blisko 9 tys. losowo wybranych osób. Najlepszy wynik ze wszystkich producentów samochodów uzyskała Toyota, a wśród marek popularnych – zdeklasowała konkurencję. Osiągnęła wynik 84 punktów na 100 możliwych do zdobycia, poprawiając zeszłoroczną ocenę aż o 5 punktów. To największy wzrost spośród wszystkich firm motoryzacyjnych i wyższy o 2 punkty od średniej wśród marek popularnych (wzrost o 3 punkty).

W uzasadnieniu raportu czytamy m.in.:

„System produkcyjny Toyoty okazał się bardziej odporny na zaburzenia łańcuchów dostaw, a ogromną rolę w bardzo dobrym wyniku odegrała wysoka jakość produktów, niezawodność oraz niskie spalanie. 35% amerykańskich klientów rozważa zakup Toyoty. To najlepszy wynik ze wszystkich marek dostępnych w USA”.

Jeżeli przyjrzymy się zestawieniu marek premium, to tu – podobnie rok temu – najlepszy wynik uzyskał Lexus, który zdobył 83 punkty.

Cenione za niezawodność Toyoty

Ranking ASCI Automobile Study 2022-2023 stanowi kolejny dowód na to, że samochody Toyoty cieszą się wśród konsumentów dużą popularnością. Marka oraz jej modele regularnie zajmują czołowe miejsca w zestawieniach niezależnych organizacji konsumenckich. Tak np. ostatnio w 10 najlepszych samochodów 2023 roku według Consumer Reports znalazły się takie modele marki, jak Corolla Hybrid, Corolla Cross, Camry Hybrid. Toyota była jedyną marką, która na tej liście miała więcej niż jeden model! Z kolei w badaniu U.S. Vehicle Dependability Study 2023 firmy analitycznej J.D. Power najlepszy wynik uzyskała Toyota C-HR.